13 Mayıs 2014 TBMM Grup Toplantısı

Yurt içinde, yurt dışında Türkiye’de özgürlüklerin kısıtlandığı, basın özgürlüğünün daraltıldığı, Türkiye’nin otoriter eştirildiği, daraltıldığı, otoriter bir yapı, diktatör bir yapı oluştuğunu iddia edenler çok yoğun, çok ağır bir propaganda sürecine girmelerinin arkasında nelerin yattığını anlama bakımından bu rakamları veriyorum.

Türkiye’ye, yani millete içeride olduğu kadar dışarıda da kibirle bakanlar, kibirle bakmayı alışkanlık haline getirmişler olanlar Türkiye’ye mürebbiye edasıyla parmak sallamayı dışarıda da kendisine hak görenler var. Bunu sadece Türkiye’ye yapmıyorlar, dünya üzerindeki birçok ülkeye böyle kibirle, böyle tepeden bakışla yaklaşıyorlar.

Mısır’da seçilmiş Hükümete darbe yapıldı, yüzlerce masum gösterici katledildi, sesleri çıktı mı? Ekranları başında bizleri izleyen milletime sesleniyorum, sesleri çıktı mı, duydunuz mu? Dünyaya sesleniyorum, duydunuz mu? Bunlar Mısır’da darbeye darbe diyemediler, halen de diyemiyorlar. Darbe mahkemelerinde yargılanıp idama mahkum edilen masum insanlarla ilgili öylesine şöyle birkaç açıklama yaptılar, meselenin üzerini örttüler
.
Çocuklar katlediliyor, kadınlar tecavüze uğruyor, katlediliyor, nerede o insan hakları örgütleri, nerede o kadın hakları, çocuk hakları örgütleri?

Türkiye üzerinde ameliyat yapmak isteyen o örgütler de bilsinler ki, karşılarında artık sinmiş, acziyet içerisinde bir ülke yok.’’ Şeklinde ifade etmiştir.