23 Nisan Milli Egemenlik bayramı.

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 94. Yıl dönümünü milletimiz ve tüm dünya çocuklarımız ile birlikte coşkuyla kutlamaktayız. 23 Nisan 1920, milletimiz ve ülkemiz için tarihi bir noktayı ifade etmekle birlikte, büyük bir gurur günümüz olarak tarihe altın harflerle kazınmıştır.

Meclisimizin açılmasında ki en önemli unsur, milletimizin ülkemizin bugününde ve geleceğinde söz sahibi olması içindir. Başbakanımızın da ifade ettiği gibi, ‘Türkiye Büyük Millet Meclisi, aziz milletimizin siyasi varlığının hem kalbi hem de beyni mahiyetindedir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, ülkemizin vicdanını ve aklını temsil etmektedir’’ . Türkiye Büyük Millet Meclisimiz istiklal mücadelesinin sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerinde doğarak milli birliğin, milli egemenliğin en somut tecellisi olmuş, kurulduğu günden itibaren milletimizin en büyük umut kaynağı olarak yarınlarımızı parlak kılmaya ve güçlendirmeye devam etmektedir.

23 Nisan Milli Egemenlik bayramı, varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımız için dünyada ilk ve tek Çocuk Bayramı, bütün insanlık için barışın ve kardeşliğin simgesi haline gelmiştir. Tüm insanlığın ortak amacı olan, barış ve kardeşliğin olduğu bir dünyanın var olması ise çocuklarımızın hoşgörüsü ve iyi niyetleri sayesinde olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 94. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.