Alemlerin Rabbine sonsuz hamd-ü senâlar olsun.

Bismillahirrahmanirrahim. Alemlerin Rabbine sonsuz hamd-ü senâlar olsun. Peygamber (s.a.v.) Efendimizin , ailesinin, ashabının, zevcelerinin, evlatlarının, ona tabi olanların, ehl-i beytin, annelerinin ve babasının üzerine , dünya ve ahirette olan bütün şeylerin adedince salât ve selâmların en güzeli olsun. Bir kez daha kutlu doğuma Habibullah’ın doğumunun seneyi devriyesine bizleri ulaştırdığı için Rabbime hamd ve sena ediyorum. Rabbim iki cihanda da bizlerden mağfiretini, rahmetini, nime

O’na en güzel itaati bulabilmek, Peygamberimizin hayat-ı şahânelerini öğrenip kendimize rehber edinerek hayatımızda tatbik etmekle mümkün olacaktır. O’nun hayatını ve sünnetlerini bilmeden, ona tabi olmadan ümmet olma vasfını asla kazanmak mümkün değildir. ‘’Sözlerin en güzeli Allah'ın kelamı; yolların en doğrusu, Muhammed'in yoludur." Ayeti kerimesinde belirtildiği üzere, yanlışlıklardan kurtulmanın yolu ancak beşerin en hayırlısı ve tek rehberi olan Peygamber Efendimiz’e tabi olmak, onun yolundan gitmekle ancak mümkün olacaktır. Peygamber Efendimiz’in sünnetlerine sımsıkı sarılmak, onu hakikatiyle tanıyıp neslimize tanıtmak, ümmet olarak içerisine düştüğümüz mânevî bataklıktan, yanlışlıklardan kurtulmanın tek yoldur. 

Rabbim bizleri samimiyet çizgisinden hiçbir zaman ayırmasın. Rabbim bizi Kuran’ın ışığından Peygamber (s.a.v.) Efendimizin ve onun ehlibeytinin yolundan ayırmasın. Kutlu doğum haftasının ülkemiz milletimiz ve tüm insanlık için bir kez daha hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle.