Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan Çocuklarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile beraberindeki öğrenci ve öğretmenleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hedefimiz nitelikli insanı yetiştirmek ve bu nitelikli insan yetiştirmede sizler, bizim adaylarımızsınız” dedi.

Kabulde konuk ettiği her çocukla ilgilenip sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün özellikle genç yavrularımızla, istikbalimizin teminatı genç yavrularımızla Külliyemizde, milletin evinde, Cumhurbaşkanlığı makamında bir aradayız” dedi.

“SİZLER, MİLLETLERİN ÂDETA DİNAMİK GÜCÜ OLAN İNSANI TEŞKİL EDİYORSUNUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan dolayısıyla Cenk Yakın Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Fatih Mintaş’a Cumhurbaşkanlığı koltuğunu teslim etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı kısa konuşmada istikbal ve istiklal mücadelesinde çocukların çok önemli bir yeri olduğunu söyleyerek, "Sizler, milletlerin âdeta dinamik gücü olan insanı teşkil ediyorsunuz. Dünyada genç nüfus itibarıyla ağırlıklı bir genç nüfusa sahip olma adayı olan Türkiye'nin, sizler şu anda örneklerisiniz. Bundan sonraki süreçte hedefimiz nitelikli insanı yetiştirmek ve bu nitelikli insan yetiştirmede sizler, bizim adaylarımızsınız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, misafir ettiği çocukların gözlerindeki pırıltı ve özgüvenin kendilerine de güven aşıladığını ve geleceğe olan umutlarını arttırdığını ifade ederek “Başarınız, bizim için başarı olacaktır. Bundan dolayı size çok inanıyoruz, güveniyoruz ve başarılarınızla övüneceğiz. Bunu kesinlikle bilmenizi istiyorum” dedi.

23 Nisan dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı makamına oturan öğrenci Fatih Mintaş günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmanın ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.