Demokrasi hedefinde yürüyoruz

Demokrasi hedefinde yürüyoruz. İşte hodri meydan, eğer gerçekten demokrasiyi savunuyorlarsa, eğer gerçekten parti kapatılmasına karşılarsa işte gün bugündür

CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, son bir hafta içinde vehimlerden hareketle CHP'ye karşı bir parti kapatma davası açılacağını ve AK Parti'nin bunu destekleyeceğini ifade etti. Tam bir vehim siyaseti. O vehimlerle uğraşırken, biz vizyonla uğraşıyoruz. Demokrasi hedefinde yürüyoruz. İşte hodri meydan, eğer gerçekten demokrasiyi savunuyorlarsa, eğer gerçekten parti kapatılmasına karşılarsa işte gün bugündür. Demokrasi günü bugündür.

Türkiye'nin ekonomik göstergeleri sağlam

Biz bu çalışmaları yürütürken, Türkiye'deki bazı çevrelerde bu küresel ekonomideki dalgalanmalardan istifade kriz çığırtkanlığı yapmaya kalktılar. Burada dört hususu hem grubumuzun hem de kamuoyumuzun dikkatine getirmek istiyorum. Birincisi, Türkiye'nin ekonomik göstergeleri şu anda dünyanın diğer ülkeleri ile karşılaştırıldığında en sağlam göstergeleri arasındadır. New York'da yaptığımız görüşmelerde hemen hemen bütün yatırımcıların, ekonomi gözlemcilerinin mutabık kaldığı husus, Türkiye'nin ekonomik göstergelerindeki istikrara yapılan vurguydu.

2014 yılında bütçe açığımız yüzde 0.7'ydi. Bu 2002'de yüzde 10.4. Yüzde 10.4'den aldık, yüzde 0.7'ye düşürdük. 2015'teyüzde 0.5'e düşüreceğiz. İnşallah 2017'de yüzde 0.1 artı ile bütçe fazlası döneme geçeceğiz. Bütçemiz sağlam.